OBAVIJEST RODITELJIMA I UČENICIMA PREDMETNE NASTAVE

Autor: Tihomir Batalo, 17. 3. 2020.

Dragi učenici predmetne nastave,

od sutra (18.3.2020.) do daljnjega nastava će se odvijati prema redovitom rasporedu (rasporedu koji ste imali za vrijeme nastave u školi). Sutra ćete dobiti zadatke za one sate koje redovno imate srijedom, a nastava počinje u 7,45.

Nastava putem Yammera odvijat će se na sljedeći način:

1. Zadatke će vam predmetni nastavnici postavljati u MAPE PREDMETA koje se nalaze u desnom polju Yammer sučelja pod PINNED. Svaki predmet ima svoju mapu.

2. Nakon što učitelji postave zadatak, stavit će vam na „zid“ Yammera obavijest da se zadatak za određeni datum i dan nalazi u mapi. Objavu na zidu OBAVEZNI STE LAJKATI TOGA DANA DO 19 SATI . Lajk nam pokazuje da ste toga dana pristupili virtualnom razredu. Eventualni izostanci će se evidentirati u e-Dnevniku, a roditelj je taj izostanak dužan opravdati razredniku.

3. Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, u pravilu u naznačeno vrijeme, ali neće se inzistirati da to rade u realnom vremenu nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada do 19 sati u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze, a ipak najbolje u dogovoreno vrijeme.

4. Rješenja postavljenih zadataka predmetnom nastavniku ćete slati putem PRIVATNE PORUKE na Yammeru, osim ako vam nastavnik ne kaže drugačije.

5. Ukoliko dođe do problema u pristupu Yammeru koji traje duže od jednoga dana, nastavnici će vam zadatke slati na vaš mail ime.prezime@skole.hr.

6. Dopunska i dodatna nastava će se odvijati po rasporedu. Materijali će se nalaziti u predmetnim mapama.

7. Od sutra (18.3.2020.) niste obvezni pratiti nastavu na SPTV već taj program možete pratiti u slobodno vrijeme, po želji.

Pred nama su izazovna vremena u kojima svatko od nas ima priliku pokazati svoju odgovornost, te brigu za sebe i druge. Novonastala situacija zahtjeva trud i volju svakog pojedinca, ali zajedničkim snagama trudit ćemo se ostvariti nove ciljeve stavljene pred nas.

Lijep pozdrav i puno uspjeha u radu u virtualnim učionicama,  želi Vam ravnatelj!

Ravnatelj, Tihomir Batalo, dipl. inž.