UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 U ŠK. GOD. 2020./21.

Dragi učenici i roditelji,

sukladno Uputama HZJZ-a i Ministarstva znanosti i obrazovanja djelatnici naše škole će omogućiti nastavu i siguran boravak u školi svih učenika od 7. rujna 2020. godine. Prvog nastavnog dana učenici će u školi preuzeti udžbenike (financirane od strane MZO-a). Učenici čiji su roditelji naručili druge obrazovne materijale preko Didacte iste će preuzeti u školi. Općina Rešetari nabavlja za sve učenike likovne mape i kutije za tehničku kulturu.

Ključne preporuke HZJZ-a su:

• što manji fizički kontakt između različitih skupina
  • prozračivanje i dezinfekcija prostora i opreme
  • učenici i učitelji 5. do 8. razreda gdje nije moguće osigurati razmak od 1,5 m nose maske (3 perive pamučne maske po učeniku osigurava BPŽ)
  • učenici 1. do 4. razreda ne nose maske

Nastava se organizira kao i u vrijeme prije epidemije, u dvije smjene. Jutarnju smjenu će pohađati učenici 5. - 8. razreda, a poslijepodnevnu učenici 1. - 4. razreda. Raspored za prvi nastavni dan kao i sve detaljne upute i protokole o organizaciji nastave u skladu s epidemiološkim mjerama, bit će objavljene na našim mrežnim stranicama u četvrtak, 3.9.

U privitku se nalaze Upute HZJZ za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. te molimo sve roditelje da se upoznaju s istim.

Ravnatelj, Tihomir Batalo, dipl. inž.

Priloženi dokumenti:
Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ-1.pdf (174.08 KB)

objavio: Tihomir Batalo   datum: 31. 8. 2020.