MANIFESTACIJA „DA SE NE ZABORAVI“

OŠ Ante Starčevića tradicionalno je 16. rujna 2020. zajedno s Općinom Rešetari i Udrugom roditelja poginulih branitelja obilježila dan sjećanja na 28 svojih sinova koji su položili živote na oltar Domovine.

Položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod spomen obilježja u Rešetarima, a učinili su to predstavnici naše škole na čelu s ravnateljem Tihomirom Batalom, predmetni učitelji sa svojim razredima, izaslanstvo Udruge roditelja poginulih branitelja na čelu s gospođom Milkom Perković te izaslanstvo Općine Rešetari na čelu s načelnikom Zlatkom Agom.

Učiteljica njemačkog jezika i povijesti Dragana Gorički s učenicima sedmoga i osmoga razreda održala je sat povijesti na temu Domovinski rat. Istaknula je učenicima cilj manifestacije Da se ne zaboravi, a to je naučiti djecu i mlade poštovanju prema Domovini i braniteljima koji su nam omogućili život u slobodi, ali i domoljublje i sve vrednote koje su jamstvo budućnosti hrvatske države i hrvatskoga naroda.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 17. 9. 2020.