MEĐUNARODNI DAN TABLICE MNOŽENJA

Drugu godinu zaredom, u našoj školi obilježili smo Međunarodni dan tablice množenja. Tradicionalno se obilježava prvi petak u mjesecu listopadu.

Glavna svrha ovog događaja je popularizacija matematike te razvijanje matematičkog i natjecateljskog duha. U svijetu se ovaj dan obilježava po deseti put, a sve je krenulo iz Poljske 2010. Ove godine sudjelovale su 5242 škole iz 22 zemlje svijeta. Po prvi puta održalo se i online natjecanje u tablici množenja.

Naša škola ove se godine uključila u obilježavanje zajedno sa još 59 škola iz Hrvatske. Međunarodni dan tablice množenja obilježili smo 1. listopada 2020. Sudjelovali su učenici 6. a razreda pod vodstvom učiteljice matematike Ivone Han. Svi učenici pokazali su visoko znanje i razumijevanje tablice množenja. Posebno su se istaknuli učenici M.M. i M.M. koji su pokazali najviše razumijevanje, najbolju vještinu i najbrže računanje i korištenje tablice množenja.

Osim što su se natjecali, učenici u se dobro zabavili uz igre s tablicom množenja.

Učiteljica matematike Ivona Han

objavio: Marijan Vuković   datum: 7. 10. 2020.