RAZLISTANI MJESEC HRVATSKE KNJIGE U TREĆEM RAZREDU

Trećaši su sa svojom učiteljicom Slađanom Ninković i knjižničarkom Danielom Gubić brojnim aktivnostima obilježili Mjesec hrvatske knjige koji se već tradicionalno obilježava od 15. listopada do 15. studenog.

Ovogodišnja je manifestacija posvećena planetu Zemlji, u povodu 50. godišnjice obilježavanja Dana planeta Zemlje, a moto glasi "Razlistaj se!"

Učenike 3. a razreda posjetila je knjižničarka na Satu razrednika kako bi ih motivirala za čitanje knjiga, ali i utjecala na njihovu svijest o potrebi čuvanja prirode. Učenicima je pročitala zanimljivu digitalnu slikovnicu o Greti Thunberg i njezinim prijateljima koji se bore za spas Zemlje. Osim toga, učenici su pogledali kratki dokumentarni film o hrabroj djevojčici Greti, a nakon toga su pisali poruke o zanimljivostima našega planeta koje su pronašli u enciklopedijama, časopisima i pretražujući internet.

Na satu likovne kulture sa svojom su učiteljicom izrađivali modele planeta Zemlje od kaširanog papira. Učenici su upotrijebili svoju kreativnost i izradili prave zemaljske kugle - globuse. Njihovi radovi izloženi su na prigodno uređenom panou u holu naše škole.

Učenici su u svim provedenim aktivnostima aktivno sudjelovali, bili su kreativni i marljivi, a njihove radove možete pogledati na fotografijama.

Učiteljica Slađana Ninković

objavio: Marijan Vuković   datum: 17. 11. 2020.