IN MEMORIAM - MARIJAN VUKOVIĆ, dipl. inž.

14. listopada 1960. - 25. studenog 2020.

Danas u jutro sve nas je zatekla tužna vijest o preranoj i iznenadnoj smrti našeg učitelja tehničke kulture i informatike Marijana Vukovića.

Svoj radni vijek kao inženjer elektrotehnike započeo je u tvrtki Rade Končar u Zagrebu, nakon čega se vratio u rodni grad - Novu Gradišku te nastavio raditi u TANG-u.

Svoja stručna znanja stavio je na raspolaganje Hrvatskoj vojsci u obrani Republike Hrvatske.

Nakon polaganja pedagoško-psihološke izobrazbe započinje svoje vještine tehničke kulture prenositi na brojne generacije učenika osnovnih škola u Starom Petrovom Selu, Okučanima, OŠ Ljudevit Gaj i OŠ Mato Lovrak u Novoj Gradiški, a od 1.9.2003. postaje članom kolektiva naše škole i radi kao učitelj tehničke kulture i informatike.

Kao pedagog tehničke kulture svoju ljubav, znanje i vještine tehničkih disciplina, posebno elektronike i elektrotehnike, prenosi na brojne generacije učenika. Naših 10-tak učenika, pobjednika županijskih natjecanja mladih tehničara vodio je i prezentirao Školu na državnim smotrama diljem Lijepe naše.

Bio je jednostavan i skroman čovjek, strpljiv prema drugima, uvijek spreman pružiti pomoć i podršku. Pored njega se čovjek uvijek osjećao ugodno i opušteno. Tih i samozatajan živjet će u srcima svojih učenika i nas kolega - djelatnika OŠ Ante Starčevića.

Obitelji iskazujemo iskrenu sućut!

Marijane, hvala ti na svemu, počivaj u miru i neka ti je laka hrvatska zemlja!

Tvoj radni kolektiv

objavio: Tihomir Batalo   datum: 25. 11. 2020.