DJECA I OBITELJI PRIJE, TIJEKOM I NAKON POTRESA

Iako, srećom, nismo direktno ugroženi potresima koji već nekoliko dana pogađaju područja oko gradova Sisak, Petrinja i Glina, vjerujem da nitko od nas nije ostao ravnodušan. Suosjećamo s ljudima koji su izgubili sve ono što su cijeli život stjecali, a posebno s onima koji su izgubili svoje najbliže. Mnogi su osjetili potrebu pomoći na bilo koji način stradalima. Međutim i Vi, Vaša djeca - naši učenici, svi mi koji nismo direktno pogođeni mogu osim suosjećanja, tuge, ljutnje, osjećati i  nesigurnost, strah, nelagodu. I to je prirodno i normalno. Ali i dalje moramo biti odgovorni prema sebi i drugima, stoga je jako važno educirati se.

Možda će Vam ovi savjeti Poliklinike za zaštitu djece i mladih Grada Zagreba u tome pomoći, kao i publikacija koja je u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Djeca-i-obitelji-prije-tijekom-i-nakon-potresa.pdf (4.98 MB)

objavio: Tihomir Batalo   datum: 5. 1. 2021.