ODRŽANA VIDEOKONFERENCIJA U SKLOPU PROJEKTA „SIGURNIM KORAKOM U ŠKOLU 2“

Projekt „Sigurnim korakom u školu 2“ nastavak je suradnje projektnih partnera eTwinning projekta koji je trajao tijekom prošle školske godine, a kojega su osmislile učiteljice Branka Pastuović iz OŠ Brodarica u Šibeniku i Iva Palčić Strčić iz OŠ Središće iz Zagreba. Naša učiteljica Blaženka Logožar sa svojim 2.a razredom sudjeluje u ovom projektu već drugu godinu za redom.

Riječ je o projektu kojemu je tema pismenost, jezik i komunikacija, a svaki mjesec u godini ima i svoju podtemu. U prosincu 2020. tema je bila „Božić i božićni blagdani“. Projektni partneri izrađivali su božićne ukrase, igrali božićne igrice osnažujući svoje zajedništvo i prijateljstvo.

Dana 18. prosinca 2020. s ukupno osam projektnih partnera održali su videokonferenciju putem platforme eTwinning. Tijekom konferencije partneri su se predstavili, odigrali zajednički kviz i za kraj otpjevali božićnu pjesmu „Zvončići“.

Projektni partneri nisu dopustili da im otežani uvjeti života i školovanja zbog Covida-19 umanje čar Božića i ljepotu stjecanja novih prijateljstava koja su ostvarili kroz ovaj projekt. Veselimo se novim aktivnostima i suradnji za koju vjerujemo da će se nastaviti i u budućnosti.

Novinarska skupina škole

objavio: Daniela Gubić   datum: 12. 1. 2021.