VJEŽBA EVAKUACIJE U SLUČAJU POTRESA

Kao što smo i najavili, prvi tjedan nastave u drugom polugodištu s učenicima razredne nastave održana je edukacija i vježba kako treba postupiti u slučaju potresa, i to ne samo kad se nalaze u učionicama nego i u drugim prostorima škole. Edukaciju učenika o postupanju u slučaju potresa održao je ravnatelj škole koji je ujedno i stručnjak zaštite na radu.

Za vrijeme edukacije s učenicima se razgovaralo o njihovom doživljaju proživljenog potresa koji su oni iznijeli kao nešto do sada ne doživljeno. Nakon edukacije održana je vježba evakuacije te su učenici upoznati s evakuacijskim putevima i postupcima koje treba poduzeti u slučaju opasnosti od potresa. Svi učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama nakon znaka za početak evakuacije, napustili su zgradu škole za 2 minute. Nakon kratkog zadržavanja na sigurnom zbornom mjestu ispred škole, ravnatelj se svim učenicima zahvalio na sudjelovanju i pažnji koju su posvetili ovoj vježbi.

Cilj ove vježbe bila je edukacije i provjera osposobljenosti učenika i učitelja škole za provođenje aktivnosti evakuacije i spašavanja osoba iz zgrade škole utvrđenim planom evakuacije i spašavanja u slučaju potresa.

Ravnatelj

objavio: Tihomir Batalo   datum: 26. 1. 2021.