HWPL PEACE EDUCATION

Autor: Daniela Gubić, 3. 3. 2021.

26. veljače 2021. održana je prva od 12 radionica pod nazivom „Peace Education“ u kojoj sudjeluju učenici 7.a razreda i njihova učiteljica engleskog jezika Željka Gospočić. Radionice, pod vodstvom nevladine organizacije HWPL iz Južne Koreje, održavaju se online putem Zoom sastanka.

„Heavenly Culture World Peace Restoration of Light“ (HWPL) nevladina je organizacija pri UN ECOSOC iz Južne Koreje. U sklopu svog rada održavaju radionice pod nazivom „Peace education“ Glavni ciljevi mirovnog obrazovanja HWPL-a su da učenici nauče način ispravne komunikacije, razumijevanje različitih pogleda te suradnju i  promicanje društvene odgovornosti. Učenici koji to nauče mogu osjetiti kako su nasilje, verbalno zlostavljanje i sebičnost u njihovom školskom životu pogrešno ponašanje te kako takva ponašanja mogu ispraviti. Otkrivanjem vrijednosti mira pravilno se njeguje unutarnje „ja“ učenika i njihova sposobnost da žive zajedno u skladu s drugima u svojoj zajednici, pa čak i svijetu.

Naziv prve radionice je „Vrijednost riječi“. Radionicu koja se održala na engleskom jeziku vodili su Rosie Kang, Edgar Song i Yujin Son. Ciljevi radionice bili su spoznati koje riječi, između lijepih i ružnih, učenici više koriste u govoru, razumjeti da riječi koje učenici izgovaraju utječu na vrijednost njih samih te poticati ih da postanu osobe koje će koristiti samo lijepe riječi.

Radionica je bila jako zanimljiva, a naši učenici su aktivno sudjelovali u svim aktivnostima. Veselo iščekujemo ostale radionice i zanimljive teme.

Novinarska skupina