OKRUGLI STOL "IZAZOVI PROVRATKA DJECE I MLADIH IZ VIRTUALNOG SVIJETA"

Autor: Daniela Gubić, 4. 5. 2022.

Članice Udruge „Pozitiva“ započele su realizaciju projekta „Mentalno zdravlje djece i mladih u doba korone“ okruglim stolom za stručne suradnike i razrednike osnovnih i srednjih škola u našem okruženju. U raspravi su svoja iskustva i mišljenja podijelile pedagoginja Marija Dautović i učiteljica Dragana Gorički.

Okrugli stol održan je u prostoru restorana Industrijsko obrtničke škole 27. travnja 2022. Sudionici okruglog stola upoznati su s pokazateljima problema i potreba mladih iz istraživanja u našim srednjim i osnovnim školama te s rezultatima istraživanja u organizaciji Koordinacijskog tijela za borbu protiv ovisnosti. U stručnoj raspravi obrađeni su rizični činitelji za zdravlje i sigurnost mladih u vrijeme izolacije te su izrađene smjernice kako amortizirati poteškoće na koje su ukazali sudionici okruglog stola.

Rezultat rasprave bile su smjernice za daljnji rad, ali i potreba da se ojačaju svi oni koji rade sa mladima. Tu je naglašena uloga stručne udruge „Pozitiva“ i svih sličnih udruga koje mogu pomoći. Moderatorica okruglog stola bila je pedagoginja ETEŠ-a Mira Linjaković. Istraživanje su predstavile pedagoginja IOŠ-a Marija Luketić, psihologinja ETEŠ-a Ivana Stepić, a ispred Koordinacijskog tijela za prevenciju ovisnosti, rezultate istraživanja predstavila je Ljiljana Lukačević koja je ujedno i predsjednica Udruge „Pozitiva“. U raspravi su sudjelovali i učenici trećih i četvrtih razreda iz ETEŠ-e.

Bila je to prilika da svi oni koji rade s učenicima, kao i sami učenici koji su također bili sudionici u raspravi, naglase koje su bile prednosti i nedostatci u teškim uvjetima rada te koje su pouke izvukli iz cijele situacije.

Novinarska skupina