PROSLAVILI SMO DAN ŠKOLE

Autor: Daniela Gubić, 1. 6. 2022.

Biciklijada, sportske aktivnosti, izložba… neke su od aktivnosti koje smo proveli sa svojim učenicima povodom najsvečanijega dana u godini – DANA ŠKOLE!

Dana 27. svibnja 2022. proslavili smo Dan škole u vedrom raspoloženju. Učitelji naše škole, koji su nositelji ovogodišnjeg programa obilježavanja Dana škole, odlučili su se posvetiti temi Ante Starčević. Na samome početku željeli su doznati koliko doista naši učenici znaju o čovjeku čije ime nosi njihova škola. Provedena je anketa u svim razrednim odjelima, a rezultati se mogu vidjeti u virtualnoj izložbi.

Toga smo se dana paljenjem svijeća prisjetili preminulih učitelja i djelatnika naše škole.

Nositelji izvannastavnih aktivnosti su zajedno sa svojim učenicima marljivo radili kako bi što bolje svojim uracima upotpunili svečanost Dana škole. Učenici su crtali portrete Ante Starčevića, organizirali izložbu radova, pjevali, plesali, držali govore, čitali Starčevićevu poeziju, kazivali domoljubne pjesme i dr.

Želimo posebno istaknuti biciklijadu koja je održana na relaciji Rešetari – Bukovica - Rešetari i simbolično povezala učenike i roditelje obaju mjesta. Biciklijadu su budno pratili policijski službenici. Za učenike koji nisu sudjelovali u biciklijadi organizirane su sportske igre na rukometnom igralištu.

Roditelji Bukovice su za sve sudionike priredili bogatu okrjepu i ovim putem im se na tome zahvaljujemo.

U poslijepodnevnim satima ravnatelj škole Tihomir Batalo je prema odluci Učiteljskog vijeća uručio plakete i nagrade slijedećim učenicima: Filipu Paušiću za osvojeno prvo mjesto na državnom natjecanju iz tehničke kulture te Filipu Orelju za 2. mjesto te Dominiku Jeliću za osvojeno 3. mjesto na županijskom natjecanju iz tehničke kulture. Nagrađeni su i njihovi mentori Josip Popčević i Željko Ivanišević.

Novinarska skupina