TIME PROJECT - SUDJELOVANJE UČENIKA NAŠE ŠKOLE U MEĐUNARODNOM ONLINE DOGAĐAJU

Autor: Daniela Gubić, 28. 11. 2022.

Učenici naše škole su 25. studenog 2022. po šesti put, pod vodstvom učiteljice engleskoga jezika Željke Gospočić, sudjelovali u dvadesetčetverosatnom online projektu pod nazivom „Time Project“.

“This is our time” jednodnevni je međunarodno-komunikacijski projekt za učenike osnovnih i srednjih škola koji se provodi već 26 godina. UNESCO-va Associated Schools Project Mreža (ASPNET) pokrenula je ovaj Projekt još davne 1995. godine.

Time Project je međunarodni projekt koji promiče međukulturalni dijalog o temama ljudskih prava, socijalne pravde i održivosti okoliša. Specifične teme ove godine su „Priuštiva čista energija”, „Porast lažnih vijesti i dezinformacija”, te „Rodna ravnopravnost – nedovršeni posao našeg vremena”.

Tim učitelja širom svijeta koji pomaže organizirati Time Project osnažuje mlade da se bore za svoja prava kroz razgovore s mladima putem video konferencija.

Učenici petog, šestog i osmog razreda pripremili su i odradili videokonferenciju s učenicima iz Indije i Kanade na temu „Porast lažnih vijesti i dezinformacija”.

Još jedno lijepo iskustvo upoznavanja učenika iz drugih zemalja je iza nas i veselimo se ponovnim susretima slijedeće školske godine.

Učiteljica Željka Gospočić