ZAPOČELA JE NOVA ŠKOLSKA GODINA

Autor: Marijan Vuković, 6. 9. 2016.

Dana 5. rujna 2016. započela je nova školska godina 2016./2017. koja će biti izazov za sve učenike, a posebno za učenike prvašiće.

Učenici viših razreda te učenici 2. i 4. razreda prvoga su se nastavnoga dana s velikim veseljem i iščekivanjem okupili ispred škole u jutarnjim satima. Po završetku redovne nastave u župnoj crkvi Krista Kralja učenici i učitelji primili su blagoslov kako bi nova školska godina bila što uspješnija.

Nakon toga učenici nižih razreda okupili su se u školskoj dvorani kako bi pozdravili učenike prvih razreda i njihove roditelje. Prigodni program dobrodošlice priredili su učenici trećih razreda sa svojim učiteljicama Slađanom Ninković i Dijanom Betlach Sokić.

Na njihovo osmogodišnje putovanje povele su ih Tajana Bojić, učiteljica 1.a razreda (zamjena za učiteljicu Jasnu Tezić) i Ivana Vučak, učiteljica 1.b razreda. Sve je prisutne toplo pozdravila, a prvašiće ohrabrila pedagoginja Marija Dautović.

S torbama na leđima veseli su se učenici s roditeljima uputili prema učionicama gdje ih je dočekalo mnoštvo iznenađenja i aktivnosti kao uvod u svijet učenja i igre.

Vjerujemo da će svi učenici i ove školske godine biti uspješni u učenju i radu kao i do sada. Prvašićima želimo da što prije savladaju sposobnosti, vještine i znanja koja će im pomoći u osobnom rastu i razvoju.

Ema Stipić, 7.a