NAŠ VIJEĆNIK NA SJEDNICI VIJEĆA UČENIKA BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE

Početkom ove školske godine u našoj je školi održano prvo Vijeće učenika u kojem su sudjelovali svi razredni predsjednici. Za predstavnika Vijeća učenika izabran je učenik 8.a razreda Lovro Čeliković koji je ujedno bio naš predstavnik u Vijeću učenika Brodsko-posavske županije.

Dana 15. studenoga 2016. Lovro Čeliković u pratnji pedagoginje Marije Dautović prisustvovao je konstituirajućoj sjednici Vijeća učenika Brodsko-posavske županije zajedno sa svim ostalim predsjednicima drugih osnovnih i srednjih škola. Dogovorene su glavne zadaće Vijeća: braniti prava i interese učenika, predlagati mjere poboljšanja uvjeta rada u školama, poticanje suradnje razrednih zajednica, projekti vijeća, inicijative učenika, inovativnost i istraživački duh, promicanje sportskog duha i borba protiv ovisnosti, učiti učenike demokraciji, educirati učenike o njihovim pravima i kako se boriti za njih.

Na sjednici Vijeća tajnim glasovanjem izabrani su predsjednik, potpredsjednik i tajnik Vijeća učenika Brodsko-posavske županije.

Novoizabrani predsjednik Županijskog vijeća,  Domagoj Aračić, učenik Industrijsko-obrtničke škole iz Slavonskog Broda, ujedno će biti i predstavnik Brodsko-posavske županije u Nacionalnom vijeću učenika.

Vjerujemo da će Lovro svojima inicijativama i poticajima opravdati mjesto predsjednika školskog Vijeća učenika i da će i dalje aktivno sudjelovati na županijskim sjednicama Vijeća učenika.

Iva Kičić, 8.b

objavio: Marijan Vuković   datum: 5. 12. 2016.