ODRŽANA BOŽIĆNA PRIREDBA

Učenici su i protekloga Božića u suradnji sa svojim učiteljima priredili prigodan blagdanski program kojim su počastili sve djelatnike škole, roditelje i sve ljude dobre volje. Božićna je priredba održana 23. prosinca kao priprava za dostojnu proslavu blagdana Božjeg rođenja.

Voditelji programa bili su učenici sedmih razreda Toni Ruškan i Ema Stipić. Na samome početku programa podsjetili su okupljene da se nalazimo na kraju milosnog razdoblja u godini došašća. Vrijeme je to iščekivanja, intenzivnog promišljanja, rada na sebi i duhovne pripreme za dolazak maloga Isusa. Završetkom došašća završava i prvo polugodište u kojem su učenici marljivo radili, trudili se, stjecali nova znanja. Nešto od naučenoga pokazali su svim gostima božićne priredbe.

Učenici folkloraši uveli su sve prisutne u program te još jednom podsjetili koliko je važno njegovati tradicijske plesove kao važan dio kulture našega kraja. Učenici dramske skupine predmetne nastave svojim su igrokazom pokazali kako danas mnogi ljudi pogrešno shvaćaju blagdan Božića gledajući ga samo kroz materijalno te tako zaboravljaju na one vrijednosti koje nam je Isus zapovjedio slijediti pokazujući nam svojim primjerom rođenja u hladnoj štalici koje su glavne vrijednosti u životu.

Učenici dramske skupine razredne nastave svojim su recitacijama Zimska čarolija, Ususret Božiću, Božić, Isusu za rođendan, Pahuljasta priča uveli sve prisutne u radost božićnoga vremena. Ususret najradosnijem blagdanu svojom su koreografijom sve prisutne zabavile mažoretkinje naše škole, a da je ples prečica do radosti pokazale su i učenice plesne skupine naše škole.

Učenice osmih razreda objasnile su važnost svjetla u recitaciji: Svjetlo se ne smije ugasiti. Program je završen veselim zvucima božićnih pjesama u izvedbi zbora naše škole, a ravnatelj Tihomir Batalo je svima okupljenima zaželio sretne nadolazeće blagdane, učenicima da se dobro odmore kako bismo svi zajedno krenuli u nove pobjede u 2017. godini.

Jasmina Palijan, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Marijan Vuković   datum: 24. 12. 2016.

Pomoćnici u nastavi