KLOKAN BEZ GRANICA

U četvrtak 23. ožujka 2017. godine, pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, u našoj školi održano je već tradicionalno međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" na kojem je sudjelovalo 29 učenika naše škole od 2. do 6. razreda.

Hrabro su se uključili u izazov rješavanja matematičkih zadataka sa kakvima se ne susreću često u svojim udžbenicima. U isto vrijeme su rješavali zadatke sa učenicima iz 45 zemalja svijeta. „Klokan bez granica“ je natjecanje u koje se uključuju učenici koji vole izazove, a matematika, svakako, jest izazov. U Hrvatskoj veliki  broj učenika sudjeluje, ali tek 10 % učenika sa najboljim rezultatom budu nagrađeni. Tako će biti i ove godine, pa se nadamo da će neki  od naših hrabrih 29 učenika uspjeti ostvariti dobre rezultate. Ipak, svim učenicima koji su pristupili natjecanju čestitamo na sudjelovanju i pozivamo ih da se prijave i slijedeće godine, jer matematika nije tako strašna.

Rang liste najbolje plasiranih učenika bit će objavljene na stranici Hrvatskog matematičkog društva: http://www.matematika.hr/klokan poslije 27. travnja 2017.

Blaženka Logožar, učiteljica razredne nastave

objavio: Tihomir Batalo   datum: 24. 3. 2017.

Pomoćnici u nastavi