ODLAZAK UČITELJA I UČENIKA U MAKEDONIJU

U četvrtak, 27. travnja 2017., deset učenika projektnog tima u pratnji ravnatelja Tihomira Batala, učitelja Slađane Ninković, Blaženke Logožar i Darka Horvata te načelnika Općine Zlatka Age odlaze u grad Ilinden u Makedoniji.

Razmjena učenika je glavni cilj međunarodnog projekta „Most prijateljstva“ kojeg provode škole iz Rešetara i Ilindena ove školske godine.

U Makedoniji će se susresti s učenicima Osnovne škole „Goce Delčev“ Ilinden, ravnateljicom Škole Dušankom Krstevskom, načelnikom Općine Ilinden Žikom Stojanovskim, veleposlanicom Republike Hrvatske u Republici Makedoniji - Njenom Ekscelencijom gđom. Danijelom Barišić  te gđom. Ljerkom Toth Naumovom ispred Zajednice Hrvata u Makedoniji.

Tijekom boravka u Makedoniji članovi projektnog tima upoznat će kulturne, prirodne i povijesne znamenitosti grada Ilindena i Skopja. Domaćinima ćemo se predstaviti slavonskim pjesmama, folklornim plesom, sastavcima o mjestu i Općini Rešetari te monologom na zavičajnom govoru.

Voditeljica projekta u našoj školi je učiteljica Slađana Ninković, a u Ilindenu učiteljica Ivana Velinovska Boceska.

Povratak je u nedjelju, 30. travnja 2017. u večernjim satima.

objavio: Tihomir Batalo   datum: 26. 4. 2017.