ODUŠEVLJENJE “CRVENKAPICOM I VUČKOM” U REŠETARIMA

U Vatrogasnom domu povodom Dana općine Rešetari održana je lutkarsko-dramska predstava “Crvenkapica i Vučko” kojoj su prisustvovali učenici i djeca iz cijele Općine.

Dječje kazalište „Ivana Brlić Mažuranić“ iz Slavonskog Broda, uprizorila je urbanu parodiju poznatog dječjeg klasika Crvenkapice. Cilj im je približiti kazalište djeci ruralnih područja i oživjeti lokalne mjesne dvorane kroz projekt Kazalište u mojem mjestu.

Ideja redatelja Ankice i Željka Čavčića je bila prenijeti poznatu bajku u moderno i urbano ruho te ju tako dodatno približiti mlađim gledateljima.

Naslovne uloge su odigrali Valentina Srnojević kao Crvenkapica, Bruno Brinzej kao Vučko, Darija Vlajnić kao Baka i Pudlica Fifi, te Matej Safundžić kao Lovac Luka.

Održavanje ovog kulturnog događaja u Rešetarima potpomogla je Općina s načelnikom Zlatkom Agom, kao i Društvo naša djeca Rešetari.

Dvorana Vatrogasnog doma odzvanjala je smijehom najmlađih, a tražila se i stolica više. Veliki interes kao i gromoglasni pljesak po završetku predstave pokazali su da je najmlađa publika željna budućih kazališnih predstava.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 5. 5. 2017.

Pomoćnici u nastavi