PETI I ŠESTI RAZREDI NA BAROKNOJ TURI U VARAŽDINU

Autor: Marijan Vuković, 13. 5. 2017.

Učenici petoga i šestoga razreda danima su iščekivali svoj ovogodišnji zajednički izlet u grad baroka, djece i cvijeća - Varaždin.

Na zajednički izlet krenuli su rano ujutro 10. svibnja 2017. u pratnji svojih učitelja Darka Horvata i Dragane Gorički. Nakon trosatne ugodne vožnje te razgledavanja i fotografiranja putem, stigli su do svoga odredišta.

Odmah po dolasku upoznali su svoga vodiča, veselu i nasmijanu gospođu Oliveru, koja im je u zajedničkoj šetnji pokazala lijepi Varaždin – „grad po mjeri čovjeka“.

Prvo su posjetili gradsko groblje, jedno od najljepših groblja u čitavoj Europi. Učenike se najviše dojmilo što nisu imali osjećaj da su na groblju nego u prekrasnom parku ili čak labirintu od šimšira, čempresa i ostalog ukrasnog bilja.

Prošetali su tržnicom, starim dijelom grada, vidjeli brojne kasnorenesansne i barokne palače, a dojmila ih se i srednjovjekovna tvrđava. Imali su priliku vidjeti štandove koji su predstavljali gotovo zaboravljena zanimanja od kojih su živjeli nekadašnji Varaždinci: klobučar, pčelar, prodavač, kovač… Tamo su učenici mogli kupiti i suvenire za uspomenu na ovaj predivan dan i grad.

Nakon razgledavanja uslijedilo je ono čemu su se učenici najviše veselili, polazak put Varaždinskih Toplica i višesatno kupanje.

Ispunjeni mnoštvom lijepih iskustava i novih prijateljstava sretno su se vratili svojim domovima u večernjim satima.

Novinarska skupina