DRŽAVNA UPRAVA ZA ZAŠTITU I SPAŠAVANJE ODRŽALA PREDAVANJE UČENICIMA DRUGOG RAZREDA

Dana 12. svibnja 2017. godine Područni ured za zaštitu i spašavanje Slavonski Brod u suradnji je s vatrogasnim postrojbama i Protueksplozivnim odjelom PU Brodsko-posavske održao predavanje za učenike drugoga razreda naše škole.

Učenici su upoznati s poslovima vatrogasaca, policije i Gorske službe spašavanja. Dane su im upute na koji način smanjiti mogućnost izazivanja požara te kako reagirati u slučaju opasnosti (požar, potres, poplava i sl.).

Policijski službenik upoznao ih je s različitim eksplozivnim napravama te ih uputio što učiniti pronađu li strane predmete.

Na kraju predavanja vatrogasci su učenicima pokazali vatrogasno vozilo DVD-a Rešetari i njegove mogućnosti. Imali su priliku i ući u vatrogasno vozilo, čuti sirenu vozila i držati mlaznicu s vodom za gašenje požara.

Cilj programa bio je upoznati učenike s korištenjem europskoga broja 112 u slučaju opasnosti.

Novinarska skupina

objavio: Marijan Vuković   datum: 18. 5. 2017.

Pomoćnici u nastavi