UHVATI RITAM

Učenici drugoga razreda odradili su još jedan eTwinning projekt. To je projekt udruge „Zvono“ pod nazivom „Uhvati ritam“. Cilj projekta je zainteresirati učenike za ples kroz obilježavanje Međunarodnog dana plesa (29.travnja) različitim aktivnostima kroz glazbu i ples.

Projekt smo započeli 25. travnja 2017. i u tom tjednu plesali smo svakodnevno na početku dana. Tijekom cijeloga projekta plesali smo na satima tjelesnog ili na satima glazbenog ili na kraju ili početku dana. Plesali smo kada god smo imali vremena. Plesali smo neke stari plesove koje znamo od prije ili nove naučene koreografije. Uvježbavali smo tradicijske plesove, igre iz cijeloga svijeta ili naše tradicijske (Mi smo djeca vesela, Kad si sretan, Pačji ples, Mali bratec Ivo i mala Marica, Hoki poki, Meksički šešir, Kaubojski ples).

Uz pomoć učenika koji su uključeni u folklorno društvo uvježbavali smo tradicijsko slavonsko kolo. Uz pomoć učenika koji plešu u izvanškolskim aktivnostima uvježbali smo zumbu. Za Dan škole pripremali smo moderni ples „Život nije siv“ za koji smo vježbali svakodnevno na kraju ili na početku dana i na satovima tzk-a. Bilo nam je lijepo i zabavno. Najbolji je bio završni nastup za Dan škole u kojemu smo uživali.

https://www.youtube.com/my_videos?o=U – link za stranicu na You Tube

Učiteljica Blaženka Logožar

objavio: Marijan Vuković   datum: 5. 6. 2017.