STRUČNO-SAVJETODAVNA PODRŠKA ZA PRIMJENU IKT-a U NASTAVI

U sklopu projekta e-Škole u našoj je školi 27. lipnja 2017. održana stručno-savjetodavna podrška za primjenu IKT-a u nastavi kojoj su prisustvovali učitelji i stručni suradnici škole.

Svrha pružanja stručno-savjetodavne podrške školama je osigurati kontinuiranu podršku učiteljima u pilot školama pri uvođenju projektnih aktivnosti, a koje uključuju: učinkovitu uporabu računalne opreme koju će dobiti u okviru projekta, uporabu digitalnih obrazovnih sadržaja i e-usluga koje će biti razvijene kroz projekt te primjenu znanja i vještina stečenih kroz program edukacije u projektu.

Profesorica Vida Bilogrević Gatolin iz Zagreba, članica projektnog tima za podršku, upoznala je polaznike s nekoliko novih alata za izradu digitalnih obrazovnih sadržaja, održala grupni intervju i potaknula raspravu unutar kolektiva o prednostima i eventualnim poteškoćama pri primjeni IKT-a u praksi.

Stručno-savjetodavna podrška bit će organizirana i sljedeće školske godine. Uskoro se očekuje opremanje interaktivne i pametne učionice. Na taj će način naši učenici postati aktivni sudionici ovog projekta.

Željka Gospočić, učiteljica engleskog jezika

objavio: Marijan Vuković   datum: 5. 7. 2017.