HAK PREDSTAVIO PROGRAM VIDI I KLIKNI

Hrvatski autoklub (HAK) predstavio je 28. rujna 2017. u našoj školi svoj preventivno-edukativni program VIDI I KLIKNI za učenike prvog razreda. HAK-ovom programu priključio se i MUP u okviru akcije „Poštujte naše znakove !

Prvašići su zajedno sa svojom učiteljicom Marijom Mlađen kroz zanimljivu prezentaciju i igru s velikim interesom pratili program VIDI I KLIKNI te u njemu sudjelovali.

Dvorana je bila pretvorena u pravu prometnicu sa semaforom, pješačkim prijelazom, električnim automobilom, modelima automobila za napuhavanje i lutkom Hakijem.

Cilj ovog programa je naučiti djecu odgovornom i savjesnom ponašanju u prometu. Učenici stječu vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu, ali i pozitivno utjecati na prometne navike svojih roditelja i obitelji.

Radionica se odvijala uz pomoć didaktičkih pomagala i električnog automobila. Obuhvatila je vježbanje pravilnog korištenja nogostupa, uočavanje prometnih svjetala, propisno prelaženje ceste korištenjem pješačkog prijelaza, simulaciju prelaska u situaciji kada nailazi automobil, vježbanje vizualnog kontakta i komunikacije s vozačem, upoznavanje s rizicima prelaska ceste između parkiranih automobila, propisno i pravilno sjedenje u automobilu, korištenje dječjih sjedalica i sigurnosnih pojaseva u automobilu.

Kako bi učenici bili još sigurniji na putu od kuće do škole, prometni policajac Dražen Vlaović razgovorom i kratkim predavanjem upoznao je učenike prvašiće s pravilima sigurnog sudjelovanja u prometu.Na kraju predavanja učenicima su uručeni prigodni darovi, reflektirajuće kabanice.

Novinarska skupina

objavio: Marijan Vuković   datum: 28. 9. 2017.