ZUBOMOBIL U NAŠOJ ŠKOLI

S ciljem povećanja svijesti javnosti o važnosti pravilne oralne higijene i redovitih dentalnih pregleda djece od prvog do četvrtog razreda, Zubomobil je 23. listopada 2017. prvi put krenuo na turneju u našu školu.

Zubomobil, prva putujuća stomatološka ordinacija u Hrvatskoj, predstavljen je po prvi put u rujnu 2016. u okviru kampanje“ Orbit daruje osmijeh“ koju je robna marka Orbit uspješno provela u suradnji s Hrvatskom komorom dentalne medicine.

Stručni tim sastavljen od doktora dentalne medicine i njihovih asistenata pregledao je zube učenicima naše škole od prvog do četvrtog razreda. Cilj ove aktivnosti nije bio samo provođenje pregleda, već i suzbijanje eventualnog straha od stomatologa kod djece u opuštenoj i veseloj atmosferi Zubomobila.

Naši učenici uživali su u edukativnom dijelu posjeta u kojem su naučili kako trebaju pravilno prati zube i zašto su važni redoviti posjeti stomatologu.

Njihovu hrabrost i zdrave osmijehe nagradili su Orbit poklon paketima i diplomama za hrabrost kojima su se mogli pohvaliti svojim roditeljima.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 24. 10. 2017.