MALIŠANI DJEČJEG VRTIĆA „ČAROBNI SVIJET“ POSJETILI NAŠU ŠKOLSKU KNJIŽNICU

U Mjesecu hrvatske knjige vrata naše školske knjižnice otvorena su svim posjetiteljima, a ovoga puta naša je knjižničarka ugostila mališane vrtića „Čarobni svijet“ i polaznike male škole.

7. i 8. studenoga 2017. u našu je školsku knjižnicu došao netko vrlo poseban. Iz nje su odzvanjali zvuci poznatih dječjih pjesmica koje su na licima malenih posjetitelja izmamile srdačan osmijeh.

Mališani dječjeg vrtića „Čarobni svijet“, kao i polaznici male škole, s veseljem su iščekivali trenutak posjeta knjižnici i školi za „veliku djecu“, a ubrzo su uvidjeli kako ih očekuje pregršt sadržaja namijenjenih njima.

Stigli su u pratnji svojih odgajateljica Irene, Martine i Ivone. Upoznali su se s knjižnicom, pravilima ponašanja u knjižnici te načinom posuđivanja knjiga.

Knjižničarka Daniela za najmlađe je klince i klinceze priredila pjesmice i brojalice, a također im je pročitala i bajku „Vuk i sedam kozlića“. Mogli su razgledati knjižnicu te iz košare izabrati knjigu ili igračku.

Polaznicima male škole knjižničarka je čitala slikovnice o brojevima i slovima, a razgovarali su i o ovogodišnjoj temi Mjeseca hrvatske knjige – enciklopedistici te su mogli razgledati izložene enciklopedije.

Obogaćeni novim iskustvima, dječica su knjižničarku obradovala recitacijama i pjevanjem koje su priredili posebno za ovaj dan.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 9. 11. 2017.