OBILJEŽILI SMO 40 GODINA OD OSNUTKA ŽUPE I 50 GODINA OD POČETKA IZGRADNJE ŽUPNE CRKVE

Minulog su vikenda u našoj župnoj zajednici proslavljena dva vrijedna jubileja. Četrdeset je godina prošlo od osnutka Župe Krista Kralja, a pedeset otkako je novogradiški župnik Mirko Bijelić najavio izgradnju župne crkve u tada filijalnom naselju Rešetarima.

Za spomenuti su se jubilej vjernici naše župe pripremali proteklih godinu dana. U rujnu 2016. godine započele su devetnice Gospi Fatimskoj. Svakoga 13. u mjesecu župljani su se okupljali slaviti misu, a nakon mise prostorom ispred svetišta prolazila je procesija s likom Gospe. Duhovna priprema potrajala je devet mjeseci, do blagdana Gospe Fatimske koji se slavi 13. svibnja kada je i dan župnoga klečanja.

Novogradiški župnik Mirko Bijelić je na Božić 1967. najavio gradnju crkve u filijalnom naselju Rešetarima.13. svibnja 1968. godine blagoslovljen je kamen temeljac iz kojega je, po vrijednim rukama majstora i seljana, stasala današnja crkva.

Vjernici župe trodnevnicom su se pripremili za svetkovinu Krista Kralja svega stvorenja. U subotu, večer uoči svetkovine, u crkvi je nakon svete mise upriličena akademija. U sklopu programa prisjetili smo se svih važnih osoba koje su obilježile početke naše župe, onih koji su je izgrađivali materijalno, ali i duhovno.

Tom prigodom predstavili su se članovi KUD-a Rešetari, mali i veliki crkveni zbor, župni bend, pjesnici naše župe i mali folkloraši naše škole. Na kraju programa župnik Josip Bogović zahvalio je svima koji su doprinijeli, ili još doprinose, uspješnom djelovanju župe svojim zauzetim radom.

U ime dosadašnje uspješne suradnje, i nade u buduću, zahvalnicu je primio i ravnatelj naše škole Tihomir Batalo. Ugodno se druženje nastavilo u prostorijama vjeronaučne dvorane uz svirku i večeru.

Kruna proslave vrijednih jubileja bila je na svetkovinu Krista Kralja svega stvorenoga kada je svetu misu predvodio požeški biskup Antun Škvorčević.

objavio: Tihomir Batalo   datum: 29. 11. 2017.