UNIVERZALNA SPORTSKA ŠKOLA SADA DOSTUPNA I ZA UČENIKE NAŠE ŠKOLE

Ove školske godine, na radost naših učenika, s radom započinje Univerzalna sportska škola koju vodi naš novi učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Matija Marjanović.

Hrvatski školski sportski savez prepoznao je potrebu škola za ovakvim organiziranim sportskim programom kojemu je cilj uključivanje što većeg broja najmlađih učenika u sportske i tjelovježbene aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnoga bavljenja tjelesnim vježbanjem.

Deset godina ovaj program predstavlja svoju kvalitetu i veličinu, a u prošloj šk. god. 2016./2017. pohađalo ga je  9.180 sretnih učenika s kojima je radilo 314 voditelja (diplomiranih kineziologa) u 318 osnovnih škola.

Sportski program u svim školama provodi se dva puta tjedno sa sadržajima koji su prilagođeni učenicima starosne dobi od 6 – 10 godina odnosno učenicima od 1.- 4. razreda osnovnih škola.

Melanni Pejaković, 6.b

objavio: Marijan Vuković   datum: 28. 11. 2017.