ZABAVNO JE BILO NA VEČERI MATEMATIKE

Autor: Marijan Vuković, 8. 12. 2017.

U zanimljivim matematičkim izazovima koji se u našoj školi održavaju već petu godinu za redom, okušalo se čak 87 učenika od 1. – 8. razreda. Ovogodišnja Večer matematike održana je 7. prosinca 2017. s početkom u 18 sati.

Osim učenika, u matematičkim mozgalicama okušala su se i 23 pomagača koje su činili učitelji i roditelji te ravnatelj i pedagoginja. Učenici sedmoga i osmih razreda radili su prvi put s micro bitovima.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnoga stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitoga talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj Večeri matematike je popularizacija matematike te poticaj učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike, fizike ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Organizatori ovoga događaja u školama diljem Hrvatske su Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Kao što sam naslov govori, učenicima i njihovim pomagačima bilo je vrlo zabavno, ali i poučno za neke buduće matematičke izazove s kojima će se suočiti.

Lara Paušić, 5.a