TIME PROJECT - SUDJELOVANJE UČENIKA NAŠE ŠKOLE U MEĐUNARODNOM DVADESETČETVEROSATNOM ONLINE DOGAĐAJU

U petak, 8. prosinca 2017. godine jedanaest učenika 7. i 8. razreda naše škole pod vodstvom učiteljice engleskoga  jezika Željke  Gospočić po  drugi  je put sudjelovalo u dvadesetčetverosatnom online projektu pod nazivom Time Project.

Time Project jednodnevni je međunarodno-komunikacijski projekt za učenike osnovnih i srednjih škola koji se provodi već dvadeset i drugu godinu.

Uključivši se u ovaj projekt postali smo jedna od 80-ak škola iz 30 zemalja koje sudjeluju u njegovoj provedbi. Glavni je cilj Time Project-a online suradnja i razmjena mišljenja i znanja među učenicima tijekom 24 sata.

Učenici su mogli sudjelovati u različitim aktivnostima, a mi smo se prijavili za videokonferencije za unaprijed određene teme: Food distribution and waste (Distribucija hrane i otpada) i Free speech vs hate speech (Slobodan govor protiv govora mržnje).

Odradili smo četiri videokonferencije sa školom White Oaks, London, Ontario, Kanada. Učenici Ivan Došlić i Bartol Kolaković pripremili su se i odradili dvije videokonferencije na temu „Food distribution and waste“. Na istu temu jednu videokonferenciju pripremile su i odradile učenice Silvija Aga i Karla Paušić. Posljednju videokonferenciju na temu „Free speech vs hate speech“ pripremili su i odradili učenici Matej Bartolović, David Jelić i Matija Mijatović. Tijekom videokonferencija aktivno su raspravljali i dijelili svoja mišljenja s drugim učenicima iz Kanade. Učenici Ivona Bzik, Tomislav Bzik, Mateja Majanović i Dominik Stipić davali su podršku i pomagali oko tehničke pripreme. Također, učenici su ispunjavali anketu o rasnoj diskriminaciji koju su u sklopu projekta napravili učenici Geodetske škole iz Zagreba.

Na sve učenike koji su sudjelovali u prezentaciji jako sam ponosna. Još jedno vrlo zanimljivo i bogato iskustvo je iza nas te s nestrpljenjem iščekujemo sljedeću godinu kada ćemo ponovo biti dio TIME obitelji.

Učiteljica engleskoga jezika Željka Gospočić

objavio: Marijan Vuković   datum: 9. 12. 2017.