OBILJEŽILI SMO SVJETSKI DAN AUDIOVIZUALNE BAŠTINE

Svjetski dan audiovizualne baštine osmišljen je kao polazište za jačanje svijesti o važnosti očuvanja audiovizualne baštine kao zajedničkog naslijeđa svih ljudi, a pomaže očuvanju globalnog kulturnog identiteta. 27. listopada 2018. obilježen je ovaj dan u našoj školi u okviru Erasmus+ projekta „Odrastajući u digitalno doba“.

Otkako je UNESCO 2005. godine 27. listopada proglasio Svjetskim danom audiovizualne baštine, vlade, nacionalni filmski arhivi, televizijske i radio stanice, udruge i brojne filmske institucije svake godine diljem svijeta organiziraju javne programe, rasprave i predavanja s ciljem isticanja osjetljivosti i ugroženosti audiovizualnog nasljeđa te se objavljuju i dosad nepoznati filmski radovi iz zaštićenih kolekcija.

Kako bi među učenicima naše škole jačali svijest o važnosti očuvanja audiovizualne baštine, učitelji hrvatskoga jezika Darko Horvat i Ivana Čabaj s učenicima predmetne nastave gledali su filmove prema sljedećem rasporedu:

„Životni smisao jednog psa“ i „Ljubav ili smrt“ - 5. razredi

„Forrest Gump“ - 6. razred

„Breza“ - 8. razred

Učiteljica engleskoga jezika Željka Gospočić uredila, je povodom ovoga dana, pano u holu naše škole.

Nora Solić, 6.a

objavio: Marijan Vuković   datum: 29. 10. 2018.