STIGAO NAM JE SVETI NIKOLA!

Autor: Marijan Vuković, 6. 12. 2019.

Svake godine radujemo se dolasku omiljenog dječjeg sveca - Svetoga Nikole. Zbog toga su 5. prosinca 2019. naši najmlađi učenici sa svojim učiteljicama nazočili prigodnom programu u našoj školsko-sportskoj dvorani.

Voditeljice prigodnoga programa bile su učenice osmoga razreda Hana Lucić i Katarina Brajdić. Program su otvorile učenice velike Dramsko-recitatorske skupine koje je uvježbavala učiteljica hrvatskoga jezika Jasmina Zelenika.

U programu su nastupali učenici male Dramsko recitatorske skupine pod vodstvom učiteljice Mateje Horvat. Mali glumci sa svojom su učiteljicom Matejom uvježbali igrokaz „U noći svetog Nikole“ kojega su vrlo maštovito i uvjerljivo izveli.

Nastupio je i Mali zbor pod vodstvom učiteljice Slađane Ninković s pjesmom „Pismo svetom Nikoli“.

Ove godine dolazak svetog Nikole organizirala je naša škola i članice Društva naša djeca Rešetari uz pokroviteljstvo Općine Rešetari.

Djeca od 1-10 godina starosti s područja Općine Rešetari s veseljem su dočekali svetog Nikolu u dvorani naše škole, a svojim domovima su se vratili sa slasnim paketima.

Na sam blagdan, u pratnji ravnatelja škole, sveti Nikola posjetio je učenike u njihovim učionicama te im zasladio radni dan bombonima. Svi su se ugodno iznenadili njegovim dolaskom, a sveti Nikola je obećao da će ih posjetiti i slijedeće godine.

Petra Brajdić, 5.a