MJESEC BORBE PROTIV OVISNOSTI

Autor: Tihomir Batalo, 16. 12. 2020.

Svake godine u razdoblju od 15. studenog do 15. prosinca obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti. Unatoč izazovnom vremenu u kojem se nalazimo ostvarili smo i proveli niz aktivnosti poštujući epidemiološke mjere. U navedenom razdoblju smo snimali, crtali, fotografirali i radili u pedagoškim radionicama.

Početkom mjeseca naša knjižničarka Daniela Gubić i pedagoginja Marija Dautović postavile su pano o borbi protiv ovisnosti na ulazu u školu. Brojnim zanimljivim radionicama cilj je bio poticati zdrave stilove života, razvijati dječje samopouzdanje te utjecati na pravilno donošenje svakodnevnih odluka.

Pedagoška radionica O toleranciji, ekipnom duhu i zajedničkom podnošenju pobjeda i poraza bila je namijenjena učenicima 2. razreda. Učenici 5. i 6. razreda prepoznali su moć loše navike  te kako one utječu na njihovo zdravlje. Učenici su sami osmislili načine rada kako bi svaki dan bili što uspješniji u učenju i čuvanju vlastitog zdravlja.

U sklopu provedene radionice Rizična ponašanja i posljedice na obrazovanje, učenici 7. i 8. razreda su prepoznali rizična ponašanja te naveli koje posljedice navedeno ponašanje ostavlja na život mlade osobe.  Vrlo odgovorno su pristupili rješavanju problema koje izazivaju rizična ponašanja te predlagali moguća rješenja za otklanjanje ili ublažavanje posljedica. Sve radionice održala je naša pedagoginja Marija Dautović.

Učenici skupine Fotovizija i učitelj Darko Horvat izradili su svoje plakate o borbi protiv ovisnosti, a učenici sedmih razreda zajedno s učiteljicom Jasminom Zelenikom snimili vrlo zanimljivi video Kako (pre)živjeti digitalno doba? Video možete pogledati u nastavku objave.

Novinarska skupina

Link za video: