NASTAVLJAMO SURADNJU S NEVLADINOM ORGANIZACIJOM HWPL IZ JUŽNE KOREJE

Autor: Daniela Gubić, 3. 3. 2021.

Učiteljica engleskog jezika Željka Gospočić sudjelovala je na dvije videokonferencije u sklopu nevladine organizacije Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light (HWPL). Na skupovima je sudjelovalo nekoliko tisuća ljudi, a nastavnica Željka Gospočić bila je jedina koja je predstavljala Hrvatsku i našu školu.

24. siječnja 2021. obilježena je sedma godišnjica „Dana mira“. HWPL provodi razne aktivnosti i edukacije za podizanje svijesti o miru, suradnji s vladom, obrazovnim sektorom, mladima i ženama organizacije kako bi svijet održivog mira ostavili u naslijeđe za budućnost generacije.

Mirovni sporazum u Mindanau na Filipinima nastao je 24. siječnja 2014. koji ima veliku vrijednost u promicanju duha mira. Bio je to povijesni trenutak okupljanja srca svih građana koji su željeli mir i okončali gotovo 50 godina sukoba na tom području. Stoga, slaveći sedmu godišnjicu ovog revolucionarnog postignuća, žele podići svijest širom svijeta Dan mira koji se svake godine obilježava 24. siječnja.

6. veljače 2021. HWPL bio je domaćin "Foruma za razvoj mirovnog obrazovanja u Africi" za provedbu mirovnog obrazovanja. Ovaj je forum organiziran kako bi se osvijestila važnost obrazovanja u post-Covid eri i predstavila uloga obrazovanja. S produljenim zatvaranjem škola zbog pandemijske situacije, afrički učenici ne uspijevaju dobiti odgovarajuće obrazovanje. Nepostojanje obrazovanja dovelo je do porasta različitih zločina koji zanemaruju ljudska prava poput seksualnog iskorištavanja djece i žena, iskorištavanja dječjeg rada te rasne i etničke diskriminacije. U takvoj su situaciji afrički prosvjetni radnici koji su prisustvovali internetskom forumu razgovarali o svojim ulogama i metodama suradnje u rješavanju pitanja ljudskih prava i izgradnji održivog mira u Africi.

Sljedeći događaj na koji je pozvana naša učiteljica je 5. godišnja svečanost Deklaracije o miru i prestanku rata (DPCW). 14. ožujka 2016. HWPL je proglasio 10 članaka i 38 odredbi Deklaracije o miru i prestanku rata (DPCW) u kako bi se riješili izvori sukoba poput religije i etničkog identiteta i razvili mir kao globalna kultura. Iako su ih stvorile privatne organizacije, 10 članaka i 38 odredbi DPCW-a sada službeno podržava šest država na nacionalnoj razini, uključujući Srednjoamerički parlament i Ekvadorski parlament.

Novinarska skupina