DJEČJI TJEDAN OBILJEŽEN NIZOM AKTIVNOSTI

Autor: Daniela Gubić, 12. 10. 2021.

Prošli smo tjedan od 4. – 8. listopada 2021. obilježili Dječji tjedan u našoj školi mnoštvom zanimljivih aktivnosti. Učitelji su u suradnji s pedagoginjom i knjižničarkom odlučili u tim danima organizirati prigodne igre i stvaralačke aktivnosti za djecu.

U ponedjeljak 4. listopada učenici razredne nastave zajedno sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljicom otvorili su Dječji tjedan najdražim predmetom, satom tjelesne i zdravstvene kulture.

Osvrnuvši se na ono važno dječje pravo, Pravo na igru, okupili smo se na otvorenom, zajedno se razgibali, odigrali nekoliko štafetnih igara te igru „Ide maca oko tebe“ kojoj se svi uvijek obraduju. Bilo je veselo, razigrano, glasno, napeto i uzbudljivo.

U utorak 5. listopada tradicionalno smo kredama oslikali školsko dvorište. Jedan prekrasni jesenski dan obojili smo bojama, cvijećem i leptirima.

U srijedu 6. listopada okušali smo se u slikanju kao poznata splitska slikarica Mirna Sišul. Po njezinu smo uzoru pokušali naslikati cvijeće i leptire. Svi učenici od 1. do 4. razreda pokazali su se kao vrsni slikari. Zaista smo uživali. Sve radove oblikovali smo u vesele gusjenice koje krase školu.

U četvrtak 7. i petak 8. listopada imali smo kreativne radionice. Izrađivali smo od papira u boji različite zanimljive jesenske motive. Naše pedagoginja i knjižničarka izradile su cvjetna krila koja nose poruku o sreći kao najljepšem dječjem osjećaju. Krila su bila postavljena u holu škole, a naši su se učenici mogli fotografirati.

Dječji tjedan uvijek je nekako poseban tjedan. No, svaki dan kroz učenje i igru vodimo se motom: „Ljubav djeci prije svega.“

Učiteljica Kristina Blažević