INTEGRIRANIM DANOM ZAHVALILI SMO ZA PLODOVE ZEMLJE I PROSLAVILI DAN JABUKA

Autor: Daniela Gubić, 22. 10. 2021.

Igrokazi, radionice, uređenje svečanoga stola, pisanje poezije, oblikovanje od glinamola… samo su neke od aktivnosti kojima su naši učitelji i učenici 20. listopada 2021. u sklopu integriranoga dana zahvalili za plodove zelje i proslavili Dan jabuka.

Prvašići su sa svojom učiteljicom Marijom Mlađen odglumili u svom prvom igrokazu pod nazivom „Zrno pšenice“. Također su kušali slasne jabuke i razgovarali o njezinoj važnosti za zdravlje. Njihov igrokaz možete pogledati na slijedećoj poveznici: https://youtu.be/tqek9HkmAJo

Učenici 2.a razreda su sa svojom učiteljicom Kristinom Blažević uredili stol za blagovanje plodova zemlje, slikali su jabuke u raznim tonovima, oblikovali jabuku od glinamola, slušali radio priču o jabukama i pokojem crvu, a na satu matematike su matematičkim zadacima kitili stabla jabukama.

Učenici drugih razreda, članovi dramsko-recitatorske skupine, igrokazima i recitacijama na temu integriranog dana prikazali su zanimljivosti svih plodova jeseni. Njihova voditeljica učiteljica Mateja Horvat snimila je njihove izvedbe, a video uradak možete pogledati na slijedećoj poveznici: https://youtu.be/DN1nmyVO2gw

Učenici 3. razreda bili su pravi mali istraživači. Pokušali su doznati što više zanimljivih informacija o jabukama, a saznali su kako postoji mnoštvo vrsta jabuka. Također su opisivali jabuku, a zapjevali su i poneku pjesmu koja opjevava to zdravo voće. U njihovim nastojanjima su ih svojom podrškom pratile učiteljica Blaženka Logožar i komunikacijska posrednica Mirjana Šupica.

Učenici četvrtoga razreda su sa svojom učiteljicom Slađanom Ninković u sklopu eTwinning projekta „Dani jabuka“ pjevali pjesme, rješavali kvizove, istraživali o starim sortama jabuka i dr.

Vjeroučiteljica Vesna Hodak je kao voditeljica ovogodišnjeg obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje i Dana jabuka integrirala ovu temu u nastavu vjeronauka. Učenici 8.a razreda pisali su činkvinu, petostih na teme: jesen, jabuka, zahvalnost i kruh.

Razrednici su zajedno sa svojim učenicima ukrasili učionice i panoe plodovima jeseni i različitim ukrasima.

Učenici 6. a razreda su svojim praktičnim radom ukrasili prostor naše škole. Predivan naslov i ukras za Dan zahvalnosti izradio je naš učitelj likovne kulture Mišo Gusić. Zajedno su uredili kutak u školi kako bi potaknuli sve nas da budemo zahvalni Bogu na darovima i čovjeku na trudu i radu.

Novinarska skupina škole