BOŽIĆNA PRIREDBA 2022.

Autor: Daniela Gubić, 3. 1. 2023.

Božićna priredba u našoj školi održala se zadnjega dana nastave prije odlaska na zasluženi odmor 23. prosinca 2022. Toga dana završilo je prvo polugodište u kojem su naši učenici marljivo učili, trudili se i radili kako bi postigli što bolji uspjeh.  Nešto od naučenog pokazali su u našoj školsko-sportskoj dvorani na svečanoj priredbi.

Toga dana učenici i njihovi učitelji marljivo su radili na božićnim radionicama. Bilo je tu pjesme, plesa, recitiranja, glume, likovnog izražavanja, ali i programiranja i bavljenja matematikom. Naši učenici i učitelji iznova su pokazali kako su inovativni i kreativni u svojim aktivnostima i radionicama.

Za tekst konferanse bila je zadužena učiteljica hrvatskoga jezika Jasmina Zelenika, knjižničarka Daniela Gubić te pedagoginja Marija Dautović. Priredbu je vodio učenik 7.b razreda Krešimir Vukšić, a na početku priredbe pozvao je pedagoginju škole da se gostima obrati prigodnom pozdravnom riječju. Pedagoginja je uputila lijepe želje povodom nadolazećih blagdana svim nazočnim gostima, a posebno je pozdravila malene goste Dječjeg vrtića „Čarobni svijet“ Rešetari i njihove odgajateljice.

Mali zbor je upotpunio pozdravnu riječ pjesmom „Pahuljice“ pod vodstvom svoje učiteljice Slađane Ninković. Učenici 2. i 4. razreda otpjevali su pjesmu „Okitimo grančice“, a u tome su ih vodile njihove učitejice Marija Mlađen i Blaženka Logožar.

Učenici 7.a razreda su sa svojim razrednikom Darkom Horvatom priredili Božićni rap, a učenici 7.b razreda su sa svojim razrednikom Josipom Popčevićem kazivali o Božićnim običajima naroda drugih država kao šo su Japan, Nizozemska, Sjedinjene Američke države i sl.

Mala dramska skupina je pod vodstvom svoje učiteljice Mateje Horvat izvela božićne recitacije, a Plesna skupina je pod vodstvom učiteljice Kristine Blažević izvela koreografiju „Gloria“.

Tijekom prvoga polugodišta naši učenici marljivo su učili pričati i pjevati na engleskom i njemačkom jeziku. Neki od njih su naučeno pokazali i na božićnoj priredbi. Učenici 4. razreda otpjevali su pjesmu „Kling Glöckchen“, učenici 5. razreda odigrali igru „In der Krippe“, a učenici 6. razreda otpjevali su pjesmu „Jingle bells“ na njemačkom i engleskom jeziku. Svojim izvedbama su oduševili učiteljice engleskog i njemačkog jezika Željku Gospočić i Draganu Gorički, ali i sve prisutne goste koji su zajedno s njima pjevušili.

Učenici 8. razreda su pod vodstvom učiteljice matematike Nikoline Marinac i učitelja fizike Krunoslava Džakića uz pomoć micro bitova programirali prigodne božićne poruke i simbole, a božićne čestitke su izrađivali učenici 5. razreda pod vodstvom učiteljice informatike Amande Bošnjaković i učitelja likovne kulture Miše Gusića. Svoje su uratke također predstavili na svečanoj priredbi.

Dramska skupina pod vodstvom vjeroučiteljice Vesna Hodak izvela je igrokaz pod nazivom „Anđeli na zadatku“. Prije rastanka i kraja naše svečane božićne priredbe, svi su uživali u izvedbi flautistica iz 6. razreda Klare Slišurić i Vite Marosavljević, a na kraju priredbe uslijedilo je iznenađenje-učiteljice naše škole izvele su poznatu pjesmu Srebrnih krila „Božić dolazi“ te tako zaslužile gromoglasni pljesak.

Na samome kraju božićnoga programa želimo da se Bog i ove godine rodi u srcima svih nas te nam tako podari obilje blagoslova.  Želimo svima sreću, zdravlje i puno školskih i svakih drugih uspjeha u 2023. godini.