POZDRAV NASTAVNICI DANIJELI ŠMULJIĆ MATOŠEVIĆ

Autor: Marijan Vuković, 27. 10. 2016.

Početkom nove školske godine pozdravili smo i ispratili nastavnicu Danijelu Šmuljić Matošević na novo radno mjesto u Gimnaziji Nova Gradiška.

U našoj je školi provela petnaest prekrasnih godina. Podučavala nas je glazbenoj kulturi i uvijek imala vremena za razgovor s učenicima. Ljubav prema glazbi prenosila nam je na vrlo zanimljiv način kroz igre, šale, ples i pjesmu. Uspješno je vodila školski zbor koji je svojim pjesmama uljepšavao brojne školske manifestacije poput Da se ne zaboravi, Božića, Valentinova, Dana škole, natjecanja mladih tehničara… Rado se sjećamo naših zajedničkih odlazaka na glazbene događaje u Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog i Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu. Zbor naše škole je niz godina gostovao i nastupao u OŠ „Vladimir Nazor“ u Adžamovcima, gdje je nastavnica Šmuljić Matošević također radila.

Za nastavnicu Danijelu Šmuljić Matošević možemo reći da je bila odlična nastavnica, dobar poznavalac glazbe i omiljena među kolegama u zbornici. Poštivala je učeničko mišljenje te nas poticala da radimo više na svome znanju jer ono je siguran put u budućnost.

Pored školskih obveza, nastavnica Šmuljić Matošević je vrlo aktivna u društvenoj zajednici. Voditeljica je Ženske pjevačke skupine „Tkanica“ iz Nove Gradiške koja sudjeluje na brojnim kulturnim događanjima u gradu. „Tkanicu“ smo mogli poslušati i u glazbenoj emisiji „Lijepom našom“ koja je snimana u Novoj Gradiški.

Što reći za kraj nego samo riječi pohvale i još jednom: Nastavnice, od srca vam hvala vam na svim divnim godinama! Rado će Vas se sjećati brojne generacije učenika kao i kolege. Bili ste i ostat ćete dio naše škole.

Iva Kičić, 8.b