Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Rujan 2017 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

MEĐUNARODNA SURADNJA: ILINDEN (REPUBLIKA MAKEDONIJA) - REŠETARI

Dana 9. prosinca 2016. u prostorima Osnovne škole „Goce Delčev“ Ilinden, načelnik općine Ilinden Žika Stojanovski, načelnik općine Rešetari Zlatko Aga, ravnateljica Osnovne škole „Goce Delčev“ Dušanka Krstevska i ravnatelj OŠ Ante Starčevića Tihomir Batalo potpisali su Sporazum o realizaciji međunarodnog projekta Most prijateljstva: Ilinden – Rešetari.  Veliku potporu realizaciji ovoga projekta svojim dolaskom dale su veleposlanica Republike Hrvatske u Republici Makedoniji - Njena Ekscelencija gđa. Danijela Barišić  i gđa. Ljerka Toth Naumova ispred Zajednice Hrvata u Makedoniji.

Potpisivanje Sporazuma o međusobnoj suradnji osnovnih škola utemeljeno je na višegodišnjem prijateljstvu općina Rešetari i Ilinden na području gospodarstva, kulture, obrazovanja i sporta. Sporazum o međunarodnoj suradnji potpisali su 2012. godine načelnici općina gosp. Zlatko Aga i gosp. Žika Stojanovski.

Projekt će uz mentorstvo učitelja provoditi učenici završnih razreda osnovnih škola tijekom drugog polugodišta ove školske godine s ciljem promicanja i poštivanja kulturne baštine mjesta, zavičaja i domovine kao što su folklor, glazba, tradicija i različiti običaji. Učenici će zajedno sa svojim učiteljima ostvariti mobilnost i razmjenu te će na taj način promicati europsku suradnju u području obrazovanja. Voditeljica projekta u školi Rešetari je učiteljica Slađana Ninković, a u Ilindenu učiteljica Ivana Velinovska Boceska. Potporu projektu daju i Brodsko-posavska županija i Hrvatska matica iseljenika, Zagreb.

Nakon potpisivanja Sporazuma ravnatelj i načelnik su se zadržali u razgledavanju općine Ilinden, općine koja doživljava pravi gospodarski i kulturni uzlet, a potom su razgledali znamenitosti obližnjeg glavnog grada Republike Makedonije, Skopja. Za naglasiti je da je u zadnjih osam godina 160 gospodarskih subjekata započelo svoje aktivnosti na području općine Ilinden te je ona danas jedna od najuspješnijih i najbogatijih općina u Makedoniji. Puni utisaka i zahvalnosti na gostoprimstvu koje nam je pruženo tijekom boravka u Ilindenu, sretno smo se vratili u naše Rešetare.

Ravnatelj:

Tihomir Batalo, dipl. inž.

objavio: Tihomir Batalo   datum: 13. 12. 2016.

Pomoćnici u nastavi