Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Srpanj 2017 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

PREDIVNO DRUŽENJE I ČITANJE U KUD-U "REŠETARI"

Povodom Međunarodnog dana žena u prostoru KUD-a „Rešetari“ učenici naše škole čitali su iz užitka naglas članovima kratke priče o ženama zabilježene u narodnoj književnosti. Ovo je naš drugi odlazak na čitanje u lokalnu zajednicu u okviru projekta Tulum s(l)ova.

Na početku ugodnog druženja prisutnima se obratila voditeljica KUD-a gđa Irena Cindrić i najavila naš boravak u prostoru njihovog društva. O projektu i o izlasku na čitanje iz užitka u lokalnu zajednicu govorila je voditeljica školskog tima za provedbu projekta knjižničarka Daniela Gubić. Najavila je čitanje kratkih priča o ženama iz narodne književnosti jer upravo KUD-ovi su mjesta gdje se njeguje nematerijalna kulturna baština. Sam povod ovoga ugodnog druženja bio je Međunarodni dan žena koji se u svijetu obilježava 8. ožujka. Prije samog čitanja učiteljica hrvatskoga jezika Jasmina Palijan upoznala nas je sa značenjem i važnosti njegovanja narodne književnosti.

Prigodne kratke priče čitali su: Martina Kvaić, Dora Tomašević, Nicol Stipić, Iva Kičić, Josipa Burzelić i Filip Cindrić. Nakon razgovora o pročitanom, krenuli smo s drugom planiranom aktivnošću. Podijeljeni u skupine, učenici i članovi društva pisali su svoje bećarce, dvostih u obliku deseterca čije se zadnje riječi rimuju.

S obzirom da smo čitanje upriličili u vremenu probe za nastupe, sve napisane bećarce uglazbili su i otpjevali tamburaši koji su također dio društva. Svima se najviše svidio bećarac koji kaže: Da me majko zatvoriš u staklo, ja bih našla kuda bih izašla.

Zahvaljujemo se voditeljici i članovima društva jer su omogućili provedbu druge faze projekta Tuluma s(l)ova. Vjerujemo da su svi uživali u lijepoj riječi i veselom druženju.

Novinarska skupina škole

objavio: Tihomir Batalo   datum: 15. 3. 2017.

Pomoćnici u nastavi