Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Rujan 2017 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

TREĆE ČITANJE U LOKALNOJ ZAJEDNICI

U okviru knjižničnog projekta „Tulum slova“ učenici „tulumaši“ zajedno s knjižničarkom Danielom Gubić pošli su na treće čitanje u lokalnu zajednicu. Ovaj put posjetili su Dječji vrtić „Čarobni svijet“ u Rešetarima i čitali polaznicima male škole, budućim prvašićima.

U prostoru Dječjeg vrtića „Čarobni svijet“ u Rešetarima dana 17. svibnja 2017. bilo je vrlo zanimljivo za polaznike male škole, buduće prvašiće. U goste su im došli učenici Filip, Petra, Klara, Martina, Paulina, Lorena i Dora te knjižničarka Daniela Gubić kako bi im čitali slikovnice Željke Horvat Vukelja.

Na početku knjižničarka je sve prisutne upoznala s književnicom Željkom Horvat Vukelja te predstavila njezine slikovnice koje se nalaze u školskoj knjižnici. Zatim je pročitala slikovnicu „Petra uči plivati“, a učenici su pročitali slikovnicu „Kako je kornjača išla na ljetovanje“. Za dramatizaciju djela učenici su izradili životinje od papira kako bi glavne likove što zornije prikazali. Puno su razgovarali o pročitanom kao i o planovima gdje će budući prvašići provesti ljetovanje.

U likovnoj radionici polaznici male škole oslikavali su kamenje motivima iz prirode. Najčešće su nacrtali bubamaru, kornjaču ili leptira.

Susret je završio u glazbenom tonu kada su učenici i mališani veselo zapjevali poznatu dječju pjesmu „Bubamarac“.

Ciljevi ovoga susreta su ostvareni. Mališani su upoznali novu književnicu i njezina djela, pročitane su dvije slikovnice, razgovarali su o nadolazećem godišnjem dobu, ljetovanju, moru, životinjama, ljepotama prirode, plivanju, crtali su, pjevali te stekli nova iskustva i spoznaje.

Daniela Gubić, knjižničarka

objavio: Marijan Vuković   datum: 19. 5. 2017.

Pomoćnici u nastavi