Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Listopad 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

XX. REŠETARAČKI SUSRET PJESNIKA

U organizaciji Književno likovnog društva „Rešetari“ održan je XX. Rešetarački susret pjesnika koji je svečano otvoren 16. rujna 2017. godine.

Na promociji zbornika mladih pjesnika, koja je održana u subotu 16. rujna 2017. u prijepodnevnim satima sudjelovali su učenici osnovnih škola iz zapadnog dijela Brodsko-posavske županije, Lipovljana, Donje Voće, Rumunjske i Makedonije.

U zborniku mladih pjesnika „Kapi duše“ i ovoga su se puta našle pjesme naših učenika: Katarine Brajdić, Lorene Jemrić, Hanr Lucić, Melani Pejaković, Luke Bilešića, Mihovila Bzika, Josipa Jakića, Mije Kovačević, Ines Mandušić, Lorene Pasariček, Karle Paušić, Dore Tomašević i Dine Vračića.

Susret je vodio predsjednik KLD-a Ivan de Villa, a na zbirku se osvrnula profesorica hrvatskoga jezika Gabrijela Vojvodić. Na susretu se učenicima obratio poduzetnik i pjesnik Anton Kikaš iz Toronta, dugogodišnji prijatelj i sponzor Društva, a nakon njega i tajnica Hrvatske matice iseljenika Diana Mašala Perković. U ime škole mladim se pjesnicima i gostima obratio ravnatelj Tihomir Batalo.

U poslijepodnevnim je satima održana promocija Velikog zbornika pjesnika i članova KLD-a Rešetari, a zatim je nastupilo otvorenje izložbe autora Vesne i Radomira Dumičića u prostorijama KLD-a. Pjesnici su nastavili druženje na pjesničkoj večeri uz predstavljanje i čitanje pjesama, a u nedjelju uz predavanje „Kako nastaju pjesme“ profesora Ivana Slišurića.

Učenici naše škole bili su domaćini učenicima iz Rumunjske koji su u naše mjesto stigli u petak u poslijepodnevnim satima. Učenici su to iz Lupaca koji u pratnji profesora Petra Hategana dolaze u Rešetare na susrete pjesnika već nekoliko godina.

S njima su došli i ravnateljica OŠ Lupac Maria-Marina Spătaru , učiteljica Maria Muselin te župnik Marian Tinkul kako bi se dogovorili o aktivnostima vezanim uz projekt „Naš zavičajni govor“. Uzvratni posjet naše škole Osnovnoj školi Lupac planiran je za svibanj sljedeće godine.

Jedanaest učenika iz Rumunjske u subotu je u pratnji učenika domaćina obišlo školu i sudjelovalo na radionicama koje su osmislile učiteljice Slađana Ninković i Mateja Horvat.

Nakon predstavljanja zbornika mladih „Kapi duše“ naši su učenici upoznali svoje novostečene prijatelje s ljepotama našega mjesta. Druženje su nastavili i u nedjelju u prijepodnevnim satima nakon čega su se gosti iz Rumunjske uputili svojim kućama.

Zahvaljujemo  roditeljima koji su gostima iz Rumunjske  pružili ugodan smještaj za vrijeme boravka u Rešetarima.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 18. 9. 2017.