Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Kolovoz 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

POSJET UČENIKA OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Učenici osmih razreda su 27. i 28. rujna 2017. u sklopu projekta „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“ boravili u Vukovaru.

Učenici su u ranim jutarnjim satima u pratnji nastavnice povijesti Anice Marković i razrednice 8.b razreda Jasmine Zelenike krenuli prema gradu heroju. Po dolasku u Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar posjetili su Muzej vučedolske kulture i Muzej grada Vukovara u dvorcu Eltz. Nakon ručka u restoranu „Istra“ prisustvovali su predavanjima „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“. U poslijepodnevnim su satima slobodno vrijeme iskoristili za razgledavanje užeg centra grada i križa na Dunavu, a nakon večere su se imali priliku opustiti i zabaviti na plesnom podiju diska.

Drugog su dana dvodnevne izvanučioničke nastave posjetili memorijalne lokacije: vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, vodotoranj u obnovi, spomen-obilježje mjesta masovne grobnice žrtava iz Domovinskog rata na Ovčari, Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Učenike je u obilasku uvijek pratilo stručno vodstvo koje je objašnjavalo bitne događaje i pojmove te spremno odgovaralo na sva pitanja.

Nakon obilaska memorijalnih lokacija i ručka učenici su se oprostili od Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar i pošli na Školu mira i kviz znanja o Vukovaru. Ponosno ističemo da su naši učenici Ivona Majetić i Robert Vidović osvojili prvo mjesto u kvizu u konkurenciji sedam škola. Ivona i Robert su odgovorili točno na 18 od 20 pitanja vezanih uz Domovinski rat u Vukovaru. Primili su Zahvalu za sudjelovanje u projektu i kvizu znanja.

Učenici su naučili kolika je važnost grada Vukovara bila u obrani cijele zemlje tijekom Domovinskoga rata. Shvatili su kolika je vrijednost mira i koliko je on važan preduvjet za normalan život.

Iz Vukovara su otišli obogaćeni novim spoznajama, duboko zahvalni svima koji su položili svoje živote za sve nas i u nadi da strahote rata na ovim prostorima više nitko nikada neće morati proživjeti.

Jasmina Zelenika, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Tihomir Batalo   datum: 3. 10. 2017.