Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Kolovoz 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje održan je ove godine 20. listopada u prostoru naše školske dvorane. Toga smo dana zahvaljivali Bogu Svemogućemu što nam je po našim vrijednim rukama darovao plodno tlo i obilje plodova za blagovanje.

Bogat stol, pun sočnih plodova jeseni i brojnih slastica koje su pripremile vrijedne ruke mama i baka, uredile su vjeroučiteljica Vesna Hodak, kuharica Marijana Dautović te majke učenika.

Na samom početku kreativno osmišljenog programa pozdravili smo mali zbor škole koji je otpjevao pjesmu „Jesenski rap“, a uvježbala ih je učiteljica Slađana Ninković.

S kakvim se problemom susreo klas žita u svojoj silnoj želji da postane kruhom saznali smo u igrokazu „Dani kruha“  koji su izveli članovi dramske skupine pod vodstvom učiteljice Mateje Horvat.

U svečanom programu veliki zbor škole pod ravnanjem učiteljice Zdenke Hercog predstavio se pjesmama: „Kruše života“, „Darovi kruha, darovi vina“ i „Primi ove darove naš oče“.

Recitaciju o kruhu „Bäcker und Brot“ izrekli su učenici dodatne skupine njemačkoga jezika koju vodi učiteljica Dragana Gorički.

Nakon prigodnog programa i prinosa darova, vlč. Josip Bogović blagoslovio je plodove i hranu sa svečanog stola.

Svi učenici, od prvoga do osmoga razreda, zajedno s razrednicima blagovali su komadić posvećenog kruha umočenoga u sol te se počastili kolačima i jabukama.

Program su vodili Doris Ugarković i Jurica Osovnikar, učenici 8. razreda.

Zahvalni Bogu Ocu na svim darovima koje nam je dao i kojima nas svaki dan obilno blagoslivlja nastavili smo druženje u prostoru škole.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 23. 10. 2017.