Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Listopad 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

CIJELA ŠKOLA ČITALA POD MOTOM „DANAS TI ČITAM“

U ponedjeljak 23. listopada 2017. održana je u našoj školi prekrasna akcija čitanja naglas „Cijeli grad čita“ u organizaciji naše knjižničarke Daniele Gubić. Pod motom „Danas ti čitam“ čitalo se u našoj školi u obje smjene, a akciji su se odazvali i učenici i djelatnici škole.

Ova akcija proslavila je svoj peti rođendan u našem gradu zahvaljujući suradnji Gimnazije i Gradske knjižnice Nova Gradiška.

Po prvi puta jednodnevnoj akciji čitanja pod motom „Danas ti čitam!“ priključili su se učenici i učitelji naše škole.

Prigodno je uređen prostor za čitanje u holu. Svaki školski sat dolazila je nova grupa učenika koja je čitala naglas svojim prijateljima i učiteljima. Akciji su se pridružili i pedagoginja Marija Dautović te ravnatelj Tihomir Batalo pohvalivši inicijativu knjižničarke te učenike koji su s velikim zanimanjem čitali i uživali u ugodnoj atmosferi.

Učenici razredne nastave družili su se s pjesmama i pričama Stanara u slonu Dubravka Horvatića te slikovnicom „Hrabrica“ Željke Horvat-Vukelje. Kako su doživjeli knjigu, čitanje i ovu akciju opisuju brojni evaluacijski listići postavljeni u holu škole nakon akcije.

Učenici predmetne nastave čitali su najnoviji roman Elvire Slišurić „Kuća kralja paukova“. Upoznavanje učenika s ovim djelom predstavlja pripremu za susret s književnicom u ovogodišnjem Mjesecu hrvatske knjige.

Glasno čitanje nastavlja se provoditi dalje kroz projekt „Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige“ koji školska knjižnica provodi drugu godinu. Kroz višemjesečnu aktivnost učenici 4.a razreda zajedno s učiteljicom Matejom Horvat, knjižničarkom i gostima pročitat će Tončeka i Točkicu Emila Kästnera te predstaviti pročitano sljedeće godine na završnici projekta u Zagrebu.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 24. 10. 2017.