Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Kolovoz 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

SUDJELOVALI SMO NA CUC-u 2017

Pod nazivom "Povezani znanjem (… 25 godina)", od 7. do 10. studenoga 2017. godine u Dubrovniku, održala se 19. CARNetova korisnička konferencija - CUC 2017. Našu školu kao jednu od 151 škole u RH koje su uključene u projekt e-Škole predstavljali su ravnatelj Tihomir Batalo i učitelj fizike Krunoslav Džakić.

Konferencija je održana pod pokroviteljstvom MZO te predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, a otvorio ju je izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske i državni tajnik Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva g. Bernard Gršić.

Bogat program, koji se sastojao od 15 stručnih radova, 44 radionice, 24 ogledna sata i 70 interaktivnih izlaganja, kao i prezentacija partnera iz pratećih industrija, privukao je gotovo 1100 sudionika,

Mijenja li tehnologija naš život, način na koji učimo, radimo i promatramo svijet oko sebe? Koliko je internet, čiji 25. rođendan Hrvatska slavi ove godine, promijenio naš život? Kako sve to utječe na školstvo, učenike i nastavnike? Je li poduzetništvo u obrazovanju važno te kako poticati i razvijati poduzetnički duh? Ovo su samo neka od pitanja na koja je ovogodišnja CARNetova konferencija probala dati odgovor, primjerice kroz plenarno predavanje na temu „Transformacija učitelja“ doc.dr.sc. Predraga Pala s Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu te kroz okrugli stol na temu „(Prvih) 25 godina interneta u RH“. Pozvana predavanja održale su i profesorica Lidija Kralj, pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja, na temu “Može li drugačije?“, gdje se diskutiralo o promjenama koje su našem obrazovnom sustavu potrebne, te gospođa Kati Tiainen iz tvrtke Microsoft, na temu “Digital Transformation and Education with experiences from Finland“.

Prvi dan konferencije obilježila je i prezentacija aktivnosti pilot projekta e-Škole, najvećeg projekta u području obrazovanja u državi, vrijednog 307 milijuna kuna i sufinanciranog EU sredstvima. Prezentaciju je održala zamjenica ravnatelja CARNeta i voditeljica projekta, Andrijana Prskalo Maček koja je predstavila najnovije e-Usluge i alate za poučavanje koji su razvijeni u sklopu ovog projekta koji uključuje 151 ravnatelja i više od 7000 nastavnika te kroz nastavu obuhvaća više od 23 000 učenika.

Službeni jezik konferencije bio je hrvatski, a predavanja stranih predavača održana su na engleskom jeziku.

Predavanja, radionice kao i svi ostali sadržaji bili su iznimno korisni, edukativni i dobro organizirani te smo se vratili obogaćeni novim spoznajama o važnosti i korisnosti projekta e-Škole.

objavio: Tihomir Batalo   datum: 12. 11. 2017.