Korisnik:

Link: e-Škole

Informiranje
« Listopad 2018 »

Ispis statistike od 26. 4. 2010.

ODRŽAN JE PROJEKTNI DAN U NAŠOJ ŠKOLI – DAN SIGURNIJEG INTERNETA

U našoj školi održan je 6. veljače 2018. projektni dan na temu ”Dan sigurnijeg interneta” s ciljem poticanja i promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe interneta.

Stvaraj, poštuj i poveži se: Bolji Internet počinje s tobom! ovogodišnja je tema međunarodnog Dana sigurnijeg interneta koji se od 2004. godine provodi na šest kontinenata u više od stotinu zemalja, uključujući zemlje Europske unije i naravno Hrvatsku.

Dan sigurnijeg interneta održava se svake godine početkom veljače s ciljem promoviranja odgovornog korištenja online tehnologija i mobilnih telefona, s posebnim naglaskom na korištenje tih tehnologija među djecom i mladima.

Učenici od 1. do 8. razreda naše škole s oduševljenjem su prihvatili i aktivno su sudjelovali u radionicama koje su provodili zajedno sa svojim razrednicima i učiteljima. Učenici su po razredima bili podijeljeni u skupine, a svaka je skupina obradila jednu od tema koju su osmislili zajedno sa svojim učiteljima. U tablici možete pogledati popis tema radionica po razredima:

1. a

Upoznavanje s Internetom i

digitalni trag

Marija Mlađen

Željka Gospočić

2.a i 2.b

Neznanac s druge strane ekrana

Kristina Blažević

Ivana Vučak

3.a

Računalna viroza

Blaženka Logožar

Daniela Gubić

4.a i 4.b

Multimedijska igra: Sigurnost djece na Internetu (gusarska mapa)

Mateja Horvat

Slađana Ninković

5.a

Dobre i loše strane digitalnog doba

Marija Dautović

Igor Tomek

6.a i 6.b

Tko sam ja online?

Goran Marković

Dragana Gorički

7.a

Izrada rječnika i igranje online igara na temu sigurnost na Internetu

Darko Horvat

Marijan Vuković

8.a i 8.b

Zgode i nezgode na Internetu

Vesna Hodak

Jasmina Zelenika

Nakon dvosatnih radionica i marljivoga rada na tabletima, laptopima i pametnim pločama, izabrani su predstavnici razreda koji su maštovitim predstavljanjem u interaktivnoj učionici škole prikazali što su kroz projektni dan naučili.

U vrijeme modernih tehnologija i pojave interneta kao svakodnevnog medija u životu mladih, povećao se i broj opasnosti koje izravno utječu na razvoj i odrastanje djece i mladih. Stoga smo prepoznali potrebu da se ovogodišnji školski projektni dan održi baš na tu temu, kako bi pomogli učenicima i roditeljima te ih dodatno educirali.

Svi učitelji složili su se kako je ovakav način učenja vrlo zanimljiv i zabavan našim učenicima te da ga uistinu dobro prihvaćaju. Djeca su s oduševljenjem dočekala i pozdravila ovu temu koja je uvijek aktualna. Svi u grupama bili su vrlo motivirani i aktivno su sudjelovali, baš iz toga razloga što im je ova tema vrlo bliska i dio je njihove svakodnevice.

Veselimo se obilježavanju Dana sigurnijeg interneta i u budućnosti.

Novinarska skupina škole

objavio: Marijan Vuković   datum: 7. 2. 2018.