USPJESI NAŠIH UČENIKA NA ŽUPANIJSKIM NATJECANJIMA

Autor: Tihomir Batalo, 20. 3. 2018.

Nakon održanih školskih natjecanja, samo najuspješnijima je pošlo za rukom pokazati svoje znanje na županijskim razinama.

U novogradiškoj Gimnaziji održano je županijsko natjecanje u poznavanju hrvatskoga jezika u kojem su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda osnovnih škola te učenici 1.- 4. razreda srednjih škola. Našu školu predstavljala je učenica 8. a Ivona Majetić, a osvojila je sjajno 5. mjesto. Mentorica je nastavnica hrvatskoga jezika Jasmina Zelenika. Po prvi put ove godine učenici naše škole Julijana Lukačić i Toni Ruškan (8.b) pod mentorstvom učiteljice  Jasmine Zelenike izradili su radijsku emisiju „Budimo neovisni“ koja je ostvarila 1. mjesto na županijskom natjecanju.

U srednjoj školi Matija Antun Reljković u Slavonskom Brodu održano je županijsko natjecanje iz kemije za učenike osnovnih i srednjih škola. Iz naše škole sudjelovao je učenik 7.a razreda Matej Bartolović i ostvario odlično 3. mjesto. Mentor učenika je učitelj Igor Tomek.

Županijsko natjecanje mladih tehničara održano je dana 2. ožujka 2018. godine u Osnovnoj školi „Ivan Meštrović“, Vrpolje. Na natjecanju je sudjelovalo 96 učenika iz 25 osnovnih škola Brodsko – posavske županije. Učenici su se natjecali u 10 kategorija. Na županijsko natjecanje pozvani su učenici Lara Paušić, Matej Bartolović, Jurica Osovnikar i Ivan Došlić. Naš učenik 8. a razreda Ivan Došlić pod mentorstvom učitelja Marijana Vukovića osvojio je u kategoriji Elektronika zavidno 1. mjesto te se upućuje na državno natjecanje koje će se održati u Poreču od 9. do 12. travnja 2018.

U njemačkom jeziku pod mentorstvom nastavnice njemačkoga jezika Dragane Gorički natjecala se učenica 8. b razreda Marta Rumenović koja je pozvana na županijsku razinu gdje je zauzela 7. mjesto.

Na županijskom natjecanju iz geografije pod mentorstvom učiteljice Anice Marković učenik 7. a razreda Matej Bartolović zauzeo je 11. mjesto. Također su pod vodstvom učiteljice Anice Marković učenici 8.a razreda Ivona Majetić, Barbara Bartolović, Tomislav Bzik, Ema Stipić, Franjo Majanović i Jurica Osovnikar sudjelovali u natjecanju Crvenog križa te osvojili treće mjesto.

Nakon održanoga županijskog natjecanje na kojeg se prijavilo 17 osnovnih škola s ukupno 104 rada, rad našeg učenik 5.a razreda Ivana Vidovića, uz mentorstvo učitelja Miše Gusića, proslijeđen je na državno natjecanje - izložbu.

Na županijskom natjecanju iz matematike pod mentorstvom učiteljice Ivone Han predstavljao nas je učenik 5. a razreda Ivano Vidović.

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na postignutim rezultatima, a posebno učiteljima Marijanu Vukoviću i Miši Gusiću na postignuću njihovih učenika i plasmanu na državno natjecanje.

Luka Madžarević, 6.b