FESTIVAL MATEMATIKE U OŠ IVANA GORANA KOVAČIĆA STARO PETROVO SELO

Autor: Marijan Vuković, 16. 4. 2018.

Četvrti Festival matematike po treći puta zaredom održao se u OŠ I. G. Kovačića Staro Petrovo selo. Ove je godine Festival matematičkog znanja okupio 8 osnovnih škola i zavidan broj učenika - njih oko 130.

To su: OŠ „Mato Lovrak“ iz Nove Gradiške, OŠ Ante Starčevića iz Rešetara, OŠ Okučani, OŠ Antuna Mihanovića iz Nove Kapele, „Matija Antun Relković“ iz Davora, OŠ „Vladimir Nazor“ iz Adžamovaca, OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Starog Petrovog Sela te nova ovogodišnja sudionica OŠ „Matija Gubec“ iz Cernika.

Pod vodstvom učiteljice Ivone Han iz naše škole sudjelovalo je 8 učenika od 5. do 8. razreda (5.razred – Ivano Vidović i Matej Jakić, 6.razred - Stela Mijatović i Mihael Jurković, 7. razred – Matija Mijatović, 8. razred – Robert Vidović, Tomislav Bzik i Ivan Došlić).

Učenici su se natjecali ekipno u kategoriji Višekratnik (učenici 5. i 6. razreda) i  u kategoriji Tangenta (učenici 7. i 8. razreda), te pojedinačno u kategorijama 5., 6. 7. i 8. razred. I ove godine postigli smo zavidne rezultate.

Ekipno natjecanje:

Kategorija Višekratnik – 5. mjesto (Ivano Vidović, Matej Jakić, Stela Mijatović, Mihael Jurković)

Kategorija Tangenta – 3. mjesto (Matija Mijatović, Robert Vidović, Tomislav Bzik i Ivan Došlić)

Pojedinačno natjecanje:

5. razred – 1. Ivano Vidović, 18. Matej Jakić

6. razred – 12. Stela Mijatović, 20. Mihael Juraković

7. razred – 2. Matija Mijatović

8. razred – 5. Robert Vidović, 8. Tomislav Bzik, 9. Ivan Došlić

Čestitamo svim sudionicima, a posebno našim učenicima i njihovoj mentorici na izvrsnim rezultatima te se veselimo novim matematičkim izazovima.

Stela Mijatović, 6.a