UČENICI SEDMOG I OSMIH RAZREDA POSJETILI OPATIJU, RIJEKU I TRSAT

Autor: Marijan Vuković, 7. 5. 2018.

U jednodnevnom izletu koji je održan 30. travnja, učenici su imali priliku vidjeti ljepote Opatije i Rijeke, uživati u morskom zraku i predivnom proljetnom danu pod jadranskim nebom. Hodočastili su i Gospi trsatskoj te saznali sve o povijesti svetišta, a na samome kraju putovanja uživali su u prekrasnom pogledu s Trsatske gradine na Kvarnerski zaljev.

Na izlet su se uputili u ranim jutarnjim satima 30. travnja. Ugodnom vožnjom lijepim krajolicima stigli su do prvog odredišta – Opatije. Odmah po dolasku uputili su se na šetnicu Lungomare na kojoj su imali priliku vidjeti zvijezde slavnih. Zatim su, uz stručnu pratnju, obišli perivoje i hotele iz 19.st. Nakon obilaska uslijedilo je slobodno vrijeme za šetnju Opatijom, šetnju uz more, sladoled ili piće. Na ručak su se uputili u restoran Galeb, a nakon ručka uslijedila je kratka vožnja do Rijeke.

U Rijeci su, uz slobodno vrijeme koje su učenici iskoristili za kupovinu, imali priliku razgledati Korzo.

Na posljednje odredište toga dana, uputili su se u trsatsko svetište u crkvi Blažene Djevice Marije. U svetištu su ih dočekali franjevci koji su učenicima ukratko opisali povijest svetišta, pokazali Kapelu zavjetnih darova i samostansku riznicu u kojima se čuvaju brojni zavjetni darovi koje su vjernici poklonili svetištu. Potom su razrednici Vesna Hodak, Darko Horvat i Jasmina Zelenika u zajedništvu sa svim učenicima zapalili svijeću i pomolili se kod Zavjetne kapele. Nakon svetišta pješice su se uputili na gradinu gdje su učenici s vidikovca mogli vidjeti jedan od najljepših pogleda na Kvarnerski zaljev.

U kasnim večernjim satima učenici su se vratili svojim kućama bogatiji za jedno lijepo iskustvo te ispunjeni lijepim uspomenama koje su doživjeli toga dana.

učiteljica hrvatskoga jezika Jasmina Zelenika